Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Turizmo prieinamumas žmonėms su negalia Lietuvoje

Konferencijos

Lietuvoje kasmet atsiranda vis daugiau turizmo objektų prieinamų ir žmonėms su negalia. Tačiau, Lietuvos turizmo srityje vis dar jaučiamas didelis neatitikimas tarp turizmo paslaugų paklausos ir pasiūlos individualių poreikių turintiems žmonėms, nes netenkina gana didelės žmonių grupės poreikių. Turint omenyje, kad ne tik žmonės su negalia turi individualių poreikių keliauti, pažinti, dalyvauti visuomenės gyvenime, o prie jų galima priskirti pagyvenusius žmones, šeimas, turinčias mažus vaikus ir asmenis, turinčius laikinus sveikatos sutrikimus, darytina išvada, kad didelei visuomenės daliai aktualus tinkamas prieinamumas.

Suprantant situacijos aktualumą ir siekiant kartu paieškoti sprendimo galimybių ar pasidalinti jau sukauptomis patirtimis Lietuvos žmonių su negalia sąjunga maloniai kviečia į praktikos bendruomenės prieinamo turizmo srityje telkimo renginį „Turizmo prieinamumas žmonėms su negalia Lietuvoje“.

Renginys nuotoliniu būdu vyks lapkričio 16 d. 11-15:30 val.

Renginyje kviečiami dalyvauti įvairių su turizmo sektoriumi susietų sričių žmonės: turizmo politikos formuotojai, savivaldybių, regioninių plėtros tarybų atstovai, savivaldybių turizmo informacijos centrų specialistai, turizmo paslaugų teikėjai, mokymo įstaigų, rengiančių turizmo specialistus, atstovai, žmonių su negalia organizacijų atstovai.
Kartu paanalizuosime, ko vis dar pasigenda žmonės su negalia turizmo kontekste, susipažinsime su tarptautinėmis ir vietinėmis turizmo visiems patirtimis ir pasitarsime ko reikėtų, kad turizmo sektoriuje labiau įsigalėtų universalus dizainas ir turizmas taptų prieinamas visiems.

Renginį palaiko ir remia Europos prieinamumo išteklių centras AccessibleEu bei Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM.

Renginys vyks nuotoliu, bus verčiamas į gestų kalbą. Taip pat bus išbandyta vis dar didelė naujovė Lietuvoje – antraštės/bėganti eilutė!

Kviečiame registruotis paspaudus šią nuorodą:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2b6942eb-1537-b5ff-4984-ccc32f436612

Prisiregistravusiems dieną iki renginio bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

Renginio programa prisegtuke.

Šiuo kvietimu galima dalintis be apribojimų.

Čia renginio nuoroda FB: https://fb.me/e/7g0t2n1sO

Daugiau informacijos apie projektą „Europos prieinamumo išteklių centras
„AccessibleEU“: www.AccessibleEUCentre.eu

Darbotvarkė:
11:00 – 11:15 Sveikinimo žodis.
Justina Jakštienė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė.
Andrius Valickas, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos grupės vyresnysis patarėjas.
Lina Gulbinė, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM Programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėja
11:15 – 11:55 „Turizmas visiems: pasiūlymo galimybės ir kokybė“, Annagrazia Laura, organizacijos „Europos prieinamo turizmo tinklas“ (ENAT) prezidentė. Bus vertimas į lietuvių kalbą.
12:05 – 12:25 „Kaip atverti turizmo sektorių žmonėms su negalia Lietuvoje?“ Marius Gorochovskis, LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos Ekonominės plėtros grupės (turizmo klausimai) vyriausiasis specialistas
12:35 – 13:05 „Visiems prieinamas turizmas. Reikalavimai ir rekomendacijos", Biruta Švagždienė, Prof., dr. Lietuvos sporto universitetas, sporto ir turizmo vadybos katedra.
13:15 – 13:30 Pertrauka
13:30 – 13:50 „Druskininkai be ribų?“, Jurgita Rudienė, Druskininkų savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjos pavaduotoja.
14:00 – 14:20 „Visiems prieinamas turizmas: svarbi tema turizmo studijose“, Greta Gruodė, Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Vadybos katedros vedėja.
14:30 – 15:10 Žmonių su negalia patirtys ir siūlymai.
Klausos negalios atstovas Vytautas Pivoras, Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos pirmininkas, "Gestakalbiai klajūnai" narys.
Fizinė negalios atstovė Ginta Žemaitaitytė–Buinevičė, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė.
Regos negalios atstovė Audrė Grybauskaitė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos projektų koordinatorė.
15:20 - 15:30 Renginio apibendrinimas.