Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Vyko informacinis turas

Gegužės 3 d. susipažinti su Vilkaviškio krašto dar ne itin atrastomis vietomis buvo pakviesta 14 turizmo paslaugų teikėjų (kelionių organizatoriai, gidai, žurnalistai ir kt.) iš Kauno bei Vilniaus.

Išvyką pradėjome Gižuose – liepų kaime, kur mus pasitiko bendruomenės pirmininkė Virginija ir gidė Ona. Susipažinę su šio miestelio išskirtinumu, paskanavę liepų arbatos su liepinuku toliau vykome į Vilkaviškį.
Šildant nuostabiai pavasario saulei naujuoju paupio taku lydėjo gidė Elena dalyvius sužavėjusi savo turimomis žiniomis.
Kristina parduotuvėje „Premo“ parodė ką mūsų krašto žmonės gamina skanaus ir išskirtinio, tad tikrai ne vienas išvykos dalyvis išėjo ne tik skanaudamas kavą, bet ir su lauktuvėmis namiškiams.
Turizmo paslaugų teikėjams svarbu pažinti apgyvendinimo paslaugų kokybę, tad lankėmės „Villa Ievynė“, kur sodybos šeimininkai supažindino su siūlomomis paslaugomis. 
Mūsų rajone yra didžiausi visame Suvalkijos regione ežerai. Paežerių ežere įrengtas vandenlenčių parkas, kuris siūlo daugybę įvairių vandens pramogų, erdves asmeninėms šventėms bei galimybę nemokamai ilsėtis sutvarkytoje pakrantėje. Turizmo paslaugų teikėjus svetingai pasitiko šeimininkai Elvija ir Mantas. 
Čia pat prisišvartavusi ir Rimvydo pirtis ant vandens. Tai vis populiarėjanti pramoga norintiems kitaip paminėti gimtadienius, mergvakarius ir kt. ar tiesiog pasikaitinti išskirtinėje erdvėje.
Susipažinti su krašto išskirtinumu pasukome link Kybartų, kur pietų metu itin svetingai buvome priimti kavinėje „Robeda“. Džiugu, kad čia pat yra beveik baigti įrengti dar didesni svečių namai, todėl netrukus turistai galės apsistoti naujose, šviesiose patalpose.
Kybartai – pasienio miestelis, todėl viena iš svarbiausių vietų, kurią verta aplankyti – Kybartų pasienio kontrolės punktas. Kybartų pasienio užkardos jaunesnioji specialistė Neringa išsamiai supažindino su darbo specifika, pamatėme kaip tikrinami pėsčiomis ar automobiliais sieną kirsti norintys asmenys, jų transporto priemonės.
Toliau pasieniu vykome į Vištyčio miestelyje įsikūrusią meno galeriją „Švytinti žemė“, kurioje jau ne vienus metus savo idėjas realizuoja Irena su sūnumi. Galerijoje pristatomos skulptūros, kurios iš pradžių geria į save šviesą, o paskui užgesinus apšvietimą pačios pradeda švytėti. 
Įspūdžių kupiną dieną baigėme lėtojo turizmo sodyboje „Dobilynė“, kuria visi išvykos dalyviai buvo sužavėti – išpuoselėta aplinka, apgalvotos detalės, galimybė ilsėtis nedirbamų laukų apsuptyje, išskirtinio skonio maistas, kurį galima papildomai užsisakyti iš AJ skonio namų.
Nors lankėme mažiau žinomas vietoves, tačiau ART Glacio ledus žinojo beveik kiekvienas ir tik radus progą jų ieškojo kiekvienoje kelyje pasitaikiusioje parduotuvėje.
Norėjom parodyti visą mūsų krašto grožį ir išskirtinumą, tačiau tam net ir dviejų dienų būtų mažai, todėl keliaujant pasakojome ir apie tai, ką dar galima pamatyti ir nuveikti, tad tikimės vis daugiau turistų sulauksime Vilkaviškio rajone.

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti