Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Koncertas paremti Vinkšnupių dvarą

Lapkričio 16 dieną Vilkaviškio kultūros centre įvyks koncertas, kurio tikslas paremti Vinkšnupių dvaro atstatymo paramos fondą. 

VDU KAMERINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Vytautas Lukočius
Solistai:
AUGUSTA ZUOKĖ (smuikas)
LAIMONAS SALIJUS (akordeonas)
VYTAUTAS LUKOČIUS (klavesinas)
Koncerto vedėja RITA BIELIAUSKAITĖ
Programoje
Antonio Vivaldi – „Keturi metų laikai“ smuikui, styginiams ir klavesinui
Ástor Piazzolla – „Keturi metų laikai Buenos Airėse“ akordeonui ir styginiams
Bilietus galima įsigyti Vilkaviškio kultūros centro kasoje ir https://www.bilietai.lt/.../metu-laikai-vilkaviskis-408468/
Dalis iš bilietų surinktų lėšų bus skirta Vinkšnupių dvaro paramos fondui, kuris rūpinasi Vilkaviškio rajone esančiu avarinės būklės dvaro išsaugojimu. Lietuvos istorijoje dvaras – tai ne tik buvęs ūkinis ir administracinis vienetas, bet ir kultūros klestėjimo vieta, kur skambėjo gyvai atliekama muzika, buvo surinktos didžiulės bibliotekos, paveikslų galerijos. Plačiau apie dvaro išsaugojimo projektą skaitykite https://www.dvarofondas.lt/
Koncerte ,,Metų laikai“ skambės du pasaulyje puikiai pažįstami ir savo populiarumo neprarandantys šedevrai – Italijos baroko meistro Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“ bei Argentinos tango revoliucionieriaus Ástoro Piazzollos „Keturi metų laikai Buenos Airėse“.
Scenoje susitiks VDU Kamerinio orkestro atlikėjai bei Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė, smuikininkė Augusta Zuokė kartu su maestro Vytautu Lukočiumi. Drauge jie atliks baroko epochos perlą – A. Vivaldi koncertų ciklą smuikui solo su orkestru „Keturi metų laikai“.
Á. Piazzollos „Keturi metų laikai Buenos Airėse“ solinę partiją atliks akordeono virtuozas Laimonas Salijus, su VDU Kameriniu orkestru koncertavęs ne kartą. Á. Piazzolla – Argentinos tango kompozitorius, bandonijos virtuozas. Jis laikomas tradicinės tango muzikos revoliucionieriumi, su tango sujungęs džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūręs taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango).
Smuikininkė AUGUSTA ZUOKĖ yra jau penkioliktą sezoną koncertuojančio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO koncertmeisterė ir bendraįkūrėja. Su šiuo kolektyvu dalyvavo daugiau nei septyniasdešimtyje koncertinių gastrolių Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Kaip šio kolektyvo narė ir koncertmeisterė 2015 m. debiutavo prestižinėje Leipcigo koncertų salėje „Gewandhaus“ (Vokietija), koncertavo Odesos, Jerevano, Liublino filharmonijose, Londono „St Martin-in-the Fields“, Varšuvos „Karalių rūmuose“, Liepojos „Great Amber Hall“, tarptautiniuose festivaliuose „Usedomer Musikfestival“ (Vokietija), „Festspillene i Elverum“ (Norvegija), „Toulon Musique Festival“ (Prancūzija), „Ventura Music Festival“ (Kalifornija) ir kitur.
Vienas žymiausių akordeonininkų Lietuvoje LAIMONAS SALIJUS yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų nugalėtojas ir prizininkas. 2015 m. Pasaulio akordeonistų čempionatuose „Pasaulio taurė“ (Austrija) ir „Pasaulio trofėjus“ (Lietuva) gavo antrojo akordeonisto pasaulyje titulą. Atlikėjas nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse kaip solistas ir įvairių ansamblių narys. Jis grojo su Klaipėdos kameriniu orkestru, Kalabrijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Brazilijos nacionaliniu teatro orkestru ir kt.
VDU KAMERINIS ORKESTRAS, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Orkestro vadovė – Rita Bieliauskaitė. Nuo 2019 m. rudens orkestro vyriausiasis dirigentas – Vytautas Lukočius.
Koncerto organizatoriai: VDU Kamerinis orkestras, VšĮ „Klasikos projektai“ ir VšĮ „Arte Avanti“
Partneris – Vilkaviškio kultūros centras

 

Atsiliepimai

Komentuoti