Vištyčio vėjo malūnas

Architektūra

Kontaktai

Kaip susisiekti?:

Norintys patekti į Vištyčio vėjo malūną, turės kreiptis į Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą aukščiau nurodytu telefono numeriu.

Tai vienintelis malūnas su gerai išlikusia technologine įranga visame Suvalkijos regione. Malūnas baigtas statyti 1925 m. 2003 m. įrašytas į Lietuvos Respublikos Nekilnojamų kultūros vertybių registrų centrą. Beveik prieš šimtmetį buvęs praktiškas žmogaus pagalbininkas, dabar Vištyčio vėjo malūnas liko tik senąjį Vištytį menančia kraštovaizdžio puošmena.
Kurį laiką malūne veikė nedidelis muziejus, tačiau vėliau malūno muziejus uždarytas, o eksponatai buvo išvežti į Vilkaviškio krašto muziejų. 2003 m. gruodžio 31 d. Vištyčio malūnas ir aliejinė buvo įrašyti į LR Nekilnojamų kultūros vertybių registrą.
2018 m. Vilkaviškio rajono savivaldybė rado finansinių išteklių malūno nupirkimui, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos skyrė lėšas tvarkybos darbams, gautas iš ES struktūrinių fondų, o Vištyčio regioninio parko direkcija prisiėmė atsakomybę už sutvarkyto vėjo malūno panaudojimą. Buvo pasirašyta trišalė sutartis ir 2019 m. pradžioje pagaliau pradėti malūno tvarkybos darbai. Darbai jau užbaigti, teliko aptarti detales ir planuojama, kad nuo gegužės mėnesio jis jau bus atviras visuomenei. Vėjo malūnas bus pritaikytas lankymui ne tik kaip muziejus, bet ir kaip apžvalgos bokštas. Užlipus į malūno viršų, atsiveria Vištyčio miestelio ir kraštovaizdžio panorama. Išsaugotame ir restauruotame malūne bus vykdoma kultūrinė veikla, vyks įvairūs kultūros paveldą populiarinantys renginiai.

Atsiliepimai

Komentuoti