Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Buvusios gaisrinės pastatas Vilkaviškyje

Architektūra

Kontaktai

Kadaise šioje gaisrinėje savanoriavo tiek žydai, tiek lietuviai. 1899 m. liepos 24 d. Vilkaviškyje įsikūręs savanorių ugniagesių būrys buvo labai reikalingas. Kadangi tuo metu dauguma namų mieste buvo mediniai, tad gaisrai buvo didžiulė, dažnai viską aplink niokojanti problema.

Idėja įprasminti Vilkaviškio žydų atminimą kilo šios tautos istorijos tyrinėtojui R. Selindžeriui. Nuotraukas su kadaise mūsų mieste gyvenusiais žydais vyras rado savo tėvynėje – Tel Avivo žydų tautos muziejuje „Beit Hatfutsot“. Nuolat Vilkaviškyje besisvečiuojantis Ralfas akimirksniu suprato, kad būtina radiniu pasidalyti ir su mūsų krašto gyventojais.

R. Selindžeris Tel Avivo muziejuje rado daugiau nei 15 nuotraukų, tačiau viešai publikuoti buvo pasirinkti tik geriausios kokybės bei išskirtinius įspūdžius paliekantys vaizdai.

Nemažai pastangų siekiant, kad žydų tautos istoriją menančios nuotraukos būtų prieinamos visiems, įdėjo ne tik R. Selindžeris, I. Maurienė bei A. Balanda. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo ir Vilkaviškio kultūros centro dailininkė bei scenografė Ingrida Bunikienė. Būtent ji rūpinosi nuotraukų maketavimu, atrinkimu bei paruošimu parodai.

Prie sumanymo įgyvendinimo įvairiais būdais prisidėjo ir daugiau mūsų rajono žmonių:  Kristina Sinkevičienė, Paulius Jablonskis, Donatas Dumčius ir kt. Kabinti nuotraukas ant sau priklausančio pastato leido ir projekto idėją palaikė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija bei pastate įsikūrusios parduotuvės vadovas Evaldas Dainelis.

Nuotraukas ant įvairioms gamtos sąlygoms atsparios medžiagos perkėlė vilkaviškiečio Manto Kasulaičio vadovaujama UAB „Tentukas“.

Minėtos nuotraukos ant buvusio ugniagesių stoties pastato turėtų kaboti ne vienus metus. Jų nuimti ar perkelti į kitą vietą neketinama. Tiesa, svarstoma galimybė padaryti nuotraukų kopijas ir parodą eksponuoti vis kitoje vietoje.

Laikraščio „Santaka“ informacija, ištraukos iš Andriaus Grygelaičio straipsnio „Ant buvusios gaisrinės – Vilkaviškio žydų gyvenimą menančios nuotraukos“ https://www.santaka.info/?sidx=62102

Atsiliepimai

Komentuoti