KETVIRTASIS VERSLO FORUMAS VILKAVIŠKYJE

2022 m. lapkričio 11 d. Vilkaviškio sporto ir pramogų centre vyko ketvirtasis Vilkaviškio verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2022“. Tai visą dieną vykęs net 3 tarpusavyje persipynusių dalių renginys, skirtas Verslo dienai paminėti. Jį organizavo VšĮ „Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras“, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Pirmoji renginio dalis – jauniems verslams skirta konferencija „Jaunų verslų sėkmės faktoriai regionuose“. Ji vyko VšĮ Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrui kartu su partneriais UAB „KONSULTUS“ bei Vilkaviškio jaunųjų verslininkų klubu įgyvendinant projektą „Jauno verslo subjektų stiprinimas Vilkaviškio mieste“.

Konferencijoje humanitarinių mokslų daktaras Marius Daraškevičius perskaitė 2 dalių pranešimą „Unikalios idėjos kelias iki verslo“. Didelis dėmesys buvo skirtas verslo kontaktams, susitikimams, verslo priėmimų organizavimo ypatumams, susiejant etiketą, elgesį priėmimų metu su verslo sėkme.

Kitas konferencijos prelegentas – VšĮ „Lietuvos inovacijų centras“ Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas Artūras Jakubavičius – pranešime „Iššūkiai jauno verslo subjektams“ pristatė visą 2022–2027 paramos finansinių galimybių meniu, žmogiškųjų resursų valdymo bei technologijų, formuosiančių ateitį gaires. Aptarta, kaip jaunam verslui pasirengti ateities perspektyvoms ir nepražiopsoti namų darbų. Pristatyti programos „Naujos kartos Lietuva“ prioritetai, priemonės ir galimybės bei iššūkiai, inovacinės veiklos skatinimo sistema.

Antroji forumo dalis – Mero, mokslo ir verslo apskrito stalo diskusija apie verslumo ir konkurencingumo iššūkius, situaciją rajone bei investavimo galimybes. Forumą pasveikino rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Seimo narys Algirdas Butkevičius ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, AB „Kauno Baltija“ generalinis direktorius Vidas Butkus. Diskusiją moderavo, gyventojų verslumo ir konkurencingumo subindekso pokyčius 2013–2020 metais pristatė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Pastebėta, jog materialinės investicijos ir įmonių apyvarta, tenkanti 1000 gyventojų, Vilkaviškio rajone 2 kartus, o užsienio investicijos – net 10 kartų mažesnės nei Lietuvos vidurkis. Suformuluota ir kryptis tolesnėms diskusijoms – kas pakeistų šią situaciją, koks požiūris į ilgalaikius ir nemotyvuotus bedarbius.

Vilkaviškio rajono verslo situaciją ir jaunų verslų kūrimosi tendencijas 2022 metais apžvelgė Vilkaviškio turizmo ir verslo centro direktorius Vitas Girdauskas. Nepaisant menkesnių rodiklių lyginant rajoną su kitomis šalies vietovėmis, verslo raidos tendencijos rajone pozityvios, naujų verslų kūrimasis išlieka veržlus ir, kaip ir ankstesniais metais, viršija 10 %. Iki lapkričio 11 dienos 2022 metais jau susikūrė 48 naujos įmonės. Tiesa, tai daugiausia transporto ir statybos verslai, inovatyvių startuolių rajone trūksta.

Aptarti pasiūlymai ir diskutuota dėl smulkaus ir vidutinio verslo programos, kurią pristatė Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov.

Diskutuota ir apie gyventojų kokybės indeksą, ryškėjančias būstų nuomos ir pavėžėjimo problemas. Vištyčio miestelio problematiką aptarė, žiemos poilsio rekreacinės erdvės, slidinėjimo trasos įrengimo galimybes pristatė Vištyčio perspektyvas įžvelgiantys verslininkai Karolis Šlivinskas ir Linas Dubickas.

Diskusijos moderatorė Daiva Riklienė padėkojo rajono verslo bendruomenei už indėlį į rajono klestėjimą, sukurtas ir kuriamas darbo vietas, produkciją, paslaugas bei patirtį, kuria verslo senbuviai dalijasi su jaunu verslu tapdami jo mentoriais.

Šio forumo tikslas buvo ne tik konferencijoje išgirsti naudingos informacijos, pasidalyti patirtimi ir įžvalgomis. Svarbu verslo dienos proga pagerbti rajono verslininkus savo idėjomis, sunkiu darbu ir ryžtu prisidedančius prie Vilkaviškio rajono gerovės kūrimo. Todėl trečiojoje dalyje įteiktos net 7 Vilkaviškio 2022 metų verslo nominacijos.

„Už investicijas į verslo plėtrą“ Švedijos kapitalo įmonei UAB „Triplan LT“ (direktorius Evaldas Mačiunskas), liejančiai plastiko gaminius, nominaciją įteikė Savivaldybės meras A. Neiberka.

LR Seimo narys A. Butkevičius Seimo padėkos raštą ,,Už verslo plėtrą regione“ įteikė Pilviškiuose įsikūrusiai UAB ,,Remavita“ (direktorius Ričardas Martinkus), užsiimančiai sausos medienos obliavimu, kalibravimu bei pjaustymu ir eksportuojančiai savo gaminius ne tik į Europą, bet net į JAV ir Australiją.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, AB „Kauno Baltija“ generalinis direktorius Vidas Butkus nominaciją už investicijas į modernias technologijas ir verslo plėtrą įteikė UAB „Statkasta“ (direktorius Svajūnas Grabauskas). Įmonė neseniai investavo į modernaus betono gamybos mazgo statybą.

Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Reda Besasparienė „Už suteiktą galimybę karo pabėgėliams“ nominaciją įteikė UAB „Art Glacio“ (direktorius Arūnas Simutis).

Laikraštis „Santaka“ nominaciją – „Už verslo ryžtą“ – skyrė UAB „Gelanga“ kavinei „Luna Rosa“ – už drąsą ir ryžtą investuoti į maitinimo verslą tokiu sudėtingų iššūkių metu.

Laikraštis „Suvalkijos kraštas“ nominaciją „Už kūrybiškumą reklamos srityje“ įteikė grožio stilistikos namams – jauno verslo įmonei MB „Akis“ (vadovė Oksana Liepinaitienė).

Vilkaviškio verslo ir turizmo informacijos centras už lėtojo turizmo puoselėjimą nominaciją įteikė taip pat jauno verslo atstovams – kaimo turizmo sodybai „Dobilynė“ (sodybos šeimininkė Jovita Simanavičienė). Visus nominantus išsamiai pristatė D. Riklienė.

Netrūko ir siurprizų.

Netikėtą padėką sodybai „Dobilynė“ – „Už dalyvavimą etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurse, už dėmesį etninei kultūrai ir aplinkosaugai“ – skyrė Žemės ūkio ministerija, etninės kultūros globos taryba, Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Ją įteikė etninės kultūros globos tarybos narys Gintaras Skamaročius.

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras bei UAB „Gintvila“ pristatė ilgai rengtą ir labai lauktą Vilkaviškio rajono įmonių ir organizacijų informacinį gidą. Leidinyje pateikiama informacija apie 1329 rajone veikiančius verslus, įmones, įstaigas ir organizacijas, analizuojama verslo ir viešojo sektoriaus struktūra bei dinamika. Rengėjai padėkojo rajono savivaldybės administracijai ir laikraščiui „Santaka“ už pagalbą rengiant šį gidą, o rajono verslams – už kantrybę laukiant leidinio ir finansinę paramą.

Diskusijos apie Vilkaviškio jauno ir jau patyrusio verslo perspektyvas, bendradarbiavimą, svajones ir problemas, dar tęsėsi prie kavos puodelio iki vėlaus vakaro.

Verslininkai kartu su valdžios atstovais dalijosi savo verslo situacijos matymu, patirtimi, išsakė pastebėjimus ir lūkesčius. Vilkaviškio verslo bendruomenė ne tik paminėjo Verslo dieną, bet ir dar kartą įsitikino, jog ir dabartinių iššūkių sąlygomis verslas Vilkaviškyje gyvas, nes auga jauni verslai, jie susitinka, kalbasi, švenčia ir nenusimena.

Atsiliepimai

Komentuoti