Paremkime Vilkaviškio miesto laikrodžio statybas

Jau metai, kai džiaugiamės ir puikuojamės naująja autobusų stotimi, savo išskirtine architektūra Vilkaviškio vardą garsinančia netgi tarptautiniu mastu. Greta šio išskirtinės architektūros objekto planuojama pastatyti ir masyvų medžio formos laikrodį, kuris turėtų tapti ne tik stoties puošmena, bet ir viso miesto simboliu.

 

Vilkaviškyje viešos ir privačios partnerystės būdu 2020 metais pastatyta moderni autobusų stotis. Už miestui ir žmogui atvirą architektūrą jos architektas G. Balčytis apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Unikaliame sumanyme gamta ir architektūra susiliejo į viena, todėl stotis parodoje "Architektūra: Kaunas 2020“ pripažintas geriausiu 2020 metų visuomeniniu pastatu, pelnė pagrindinį METRO “Žvilgsnis į save 2019-2020” apdovanojimą bei nominuotas prestižiškiausiai šiuolaikinės architektūros premijai Europoje - Mies van der Rohe architektūros 2022 prizui gauti. Prie jo formuota viešoji erdvė, tačiau nebaigtas formuoti ir įrengti tos erdvės pagrindinis akcentas - simbolinis miesto laikrodis. Greta šio išskirtinės architektūros objekto ir numatoma pastatyti  masyvų medžio formos laikrodį, kuris taps ne tik viešosios erdvės, modernios autobusų  stoties puošmena, bet ir viso miesto simboliu. Laikrodžiui pasirinkta medžio simbolika, sujungianti miesto ir krašto praeitį su dabartimi ir veržlia jos ateitimi. Į šio simbolio kūrimą jau įsitraukė vietos bendruomenė. Simbolio pavadinimą  pasiūlymų teikimo bei balsavimo už juos būdu rinko visi aktyvūs vilkaviškiečiai. Daugiausia balsų gavo pavadinimas "Laikas augina". Idėjos įgyvendinimui 2021 metais vilkaviškiečiai susibūrė į  labdaros ir paramos fondą "Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas", kurio tikslas - sutelkti lėšas ir 2021 metais pastatyti miesto laikrodį. Įgyvendinus šį projektą bus:

1. sukurtas ir pastatytas simbolinis medžio formos miesto laikrodis;

2. taps patraukli miesto bendruomenės poilsiui  svarbi viešoji erdvė prie autobusų stoties;

3. sutvarkyta simbolinė erdvė taps traukos vieta ne tik miestelėnams bet ir vilkaviškiečių svečiams bei turistams. Čia vyks susitikimai, pasimatymai, greta esančioje vaikų žaidimo aikštelėje mamų prižiūrimi galės žaisti susitikusiųjų vaikai. Projekto įgyvendinimas pavers šią erdvę patrauklia rekreacine vieta.

Projektą ir jo vykdymą numatoma pristatyti ir fizinėje ir virtualioje erdvėje. Jau šiuo metu autobusų stoties viduje bei būsimoje laikrodžio pastatymo vietoje įrengtos  laikrodžio vizualizacijos - stendai. Sukurta facebook paskyra. Įgyvendinant projektą visus jo žingsnius ir projekto rėmėjus bei finansuotojus, pasirašius sutartį  numatoma pristatyti:

1.Fiziniuose stenduose autobusų stotyje ir prie jos.

2.Facebook paskyrose - @-miesto-laikrodžio-paramos-fondas, @Vilkaviskistvic, @santaka.info,  @vilkaviskiosavivaldybe bei facebook grupėse „Kas vyksta Vilkaviškyje“, „Suvalkija“, „Vilkaviškis“ jungiančiose virš 30 000 asmenų.

3. Svetainėse -www.vilkaviskis.lt., wwww.vilkavisksinfo.lt,  www.santaka.lt.

4. Straipsniai vietos spaudoje -laikraštyje "Santaka" bei šalies spaudoje.

5. Projekto rėmėjų vardas visam laikui įamžinamas pastatyto laikrodžio specialioje lentoje prie paties laikrodžio.

Kadangi rajoną  labai nualino ne tik emigracija, pandeminė situacija bei kasdienybės sunkumai,  žmonėms reikia ne tik darbo, bet ir poilsio patraukliose erdvėse galimybių, todėl šio projekto įgyvendinimas Vilkaviškio rajono bendruomenei yra labai svarbus. Tai simbolinės architektūros poveikis vietovės atsigavimui. Sukurtas miesto, jo stiprių praeities šaknų, stabilios dabarties ir veržlios ateities simbolis nuolatos  padės gaivinti rajono bendruomenės gyvenimą, įkvėps įveikti kasdienos sunkumus. 

Šiuo metu parengti projekto techniniai dokumentai (susipažinti galite ČIA), užsakyti darbo brėžiniai ir renkamos lėšos jo pastatymui. Projekto vertė -35483,59 Eur. Preliminariai yra pritraukta apie 20 00, Eurų. Labai svarbus kiekvieno mūsų rajone veikiančio verslo prisidėjimas.

Prašome paremti šį vilkaviškiečių projektą ir prisidėti įrengiant Vilkaviškio miesto laikrodį. Jūsų indėlis į šį projektą būtų visų pirma labai svarbus tuo, jog padėtumėte užtikrinti sėkmingą jo įgyvendinimą. Jis taip pat padėtų atskleisti visas šiuo metu populiariausio Vilkaviškyje lankytino objekto-autobusų stoties-rekreacines galimybes bei parodytų Jūsų įmonės dėmesį Vilkaviškio rajono bendruomenei svarbiems klausimams. O tai savo ruožtu dar labiau  sustiprintų Jūsų  prekinio ženklo pozicijas Suvalkijos regione, kurtų ir įtvirtintų įmonės, kuriai svarbu ne tik prekių pardavimas, bet ir jos klientų, vilkaviškiečių, gyvenamoji aplinka bei gyvenimo kokybė. Pastatytas miesto laikrodis nuolat primintų vilkaviškiečiams, kad   Jūsų įmonė  - tikras vietos bendruomenės Mecenatas ir praktinis verslumo dvasios puoselėtojas.

 

Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas

Atsiliepimai

Komentuoti