Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Vilkaviškio rajone ieškomos verslo idėją turinčios moterys

Praėjusiais metais Lietuvoje pirmąkart vyko „EIT FOOD“ „EWA“ projektas, kurio metu pradedančioms agromaisto sektoriaus verslininkėms buvo suteikta galimybė net šešis mėnesius semtis verslo kūrimo paslapčių iš patyrusių savo srities ekspertų. Tuomet šią verslo kūrimo pradžios iniciatyvą laimėjo pirmuosius žingsnius žengianti inovatorė, kuri projektą pradėjo turėdama tik idėją, o baigė sukūrusi mėsą galinčius pakeisti produktus seitano pagrindu.

„Neįtikėtinas jausmas tapti šio projekto nugalėtoja. Jo metu buvau paskatinta pradėti įgyvendinti savo ilgai puoselėtą idėją. Dabar tai jau yra realus, ne tik vaizduotėje esantis produktas“ – teigė projektą laimėjus ir 10 tūkst. eurų piniginiu prizu apdovanota jo nugalėtoja Giedrė Kesiūnaitė.

Šįmet ši programa, skirta paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis, vėl sugrįžta į Lietuvą. Programos organizatoriai mūsų šalyje „AgriFood Lithuania DIH“ skelbia naujų dalyvių atranką, kuri tęsis iki birželio 13 dienos.

Programa skirta ankstyvosios stadijos startuolių įkūrėjoms

Projekte kviečiamos dalyvauti moterys, turinčios verslo idėją ar ne vėliau nei prieš dvejus metus pradėjusios vystyti startuolį. Organizatoriai iš verslininkių tikisi idėjų ir sprendimų, kurie turi potencialą teigiamai paveikti maisto sistemą, pagerinti žmonių gyvenimo kokybę ar prisidėti prie tvaresnio ir efektyvesnio mūsų planetos resursų naudojimo. Taip pat pradedantysis verslas neturėtų būti sulaukęs didesnės nei 30 tūkstančių eurų investicijos iš išorinių šaltinių.

Kompetentinga komisija atrinks dešimt perspektyviausių jaunųjų verslininkių, kurios 6 mėnesius individualiai dirbs su joms priskirtais patyrusiais mentoriais, dalyvaus fiziniuose ir virtualiuose seminaruose bei mokymų sesijose ir turės galimybę aktyviai išnaudoti tarptautinės tinklaveikos galimybes „EIT FOOD“ bendruomenės rate.

Be to, rudenį vyksiančio finalinio renginio metu, kurį stebės daugiau nei 3 000 kasmetinio tarptautinio „Agromaisto forumo“ žiūrovų, verslininkės dalyvaus pranešimų varžybose. Moterų pristatymus stebės verslo angelai bei potencialūs investuotojai iš visos Europos, o vertinimo komisija, atsižvelgdama į pristatomą startuolio idėją bei per pastarąjį pusmetį pasiektą progresą, išrinks dvi geriausiai pasirodžiusias dalyves. Nugalėtojai bus įteiktas 10 000 EUR, o antrosios vietos laimėtojai – 5 000 EUR čekis.

Nori įkvėpti moteris veikti

Statistika Europoje byloja, kad moterims trūksta drąsos ir pasitikėjimo imtis lyderystės kuriant verslą. Atidžiau pasižiūrėjus į viešai skelbiamus duomenis galima pamatyti, kad moterys verslininkės sudaro vos trečdalį savarankiškai dirbančių asmenų, o žemės ūkio ir maisto sektoriuje šis skaičius yra dar mažesnis. Tai neabejotinai veikia viso senojo žemyno ekonomiką ir neįgalina viso mūsų turimo potencialo. Apie tai neseniai „Žinių radijo“ laidoje kalbėjo ir žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.

„Šis projektas, skirtas įgalinti moterų verslininkių potencialą agromaisto sektoriuje, yra išskirtinai svarbus. Mes siekiame suteikti moterims drąsos, paskatinti jas pristatyti savo idėjas, naudotis esamomis galimybėmis ir kurti startuolius net ir turint tik pačią beprotiškiausią idėją. Iš tiesų, iniciatyvių moterų lyderystė kurti pažangius sprendimus yra neatsiejama žemės ūkio ir maisto sektoriaus kokybinio šuolio priežastis. Aktyvesnis moterų įtraukimas tai tik dar labiau paskatintų. Labai svarbu, kad praėjusiais metais pasiekti rezultatai leido dar kartą atvežti šį projektą į mūsų šalį. Tai kuria pridėtinę vertę visiems: inovacijų ekosistemai, moterims, regionams ir visuomenei. Nuoširdžiai skatinu drąsiai registruotis, net jei šiuo metu turite tik idėją. Praėjusių metų pavyzdys rodo, kad net ir atėjus tik su idėja yra puikūs šansai laimėti. Be to, pasibaigus projektui mes ir toliau skiriame dėmesį inovatorėms ir padedame joms savo idėjas komercializuoti“, – pasakojo šios programos Lietuvoje organizatorių „AgriFood Lithuania DIH“ direktorė Kristina Šermukšnytė-Alešiūnienė.

„EWA“ yra „EIT FOOD“ remiama programa. „EIT FOOD“ – pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje

Atsiliepimai

Komentuoti