Vasaros ekskursijų karavanai Vilkaviškyje ir ne tik

Vilkaviškio miesto dieną prasidėję Turizmo ir verslo informacijos centro vasaros ekskursijų karavanai ir toliau tebedžiugina ne tik Vilkaviškio, bet ir Marijampolės miestelėnus bei miesto svečius. Miesto šventės metu  puikiai  Almos  Brazytės    paruošta  kelionė „Kalvotais Suvalkijos kampais“ (Kaupiškiai-Pavištytis-Vištytis) pristatė Suvalkijos krašto unikalumą – nuostabias kalvas. Visus norinčius pasigilinti į jotvingių palikimą bei susipažinti su Pajevonio krašto istorija pakvietė Laimutės Sutkuvienės parengta ekskursija „Pajevonys-žemės vidurys“. Masoniškojo tobulėjimo kelio paslaptys ir jų atspindžiai Sūduvos kultūroje sudomino iš Vokietijos į Paežerių dvarą užsukusius rajono svečius, o marijampoliečiai galėjo pasigėrėti Vlado Greičiaus pristatomais Marijampolės – kultūros sostinės atspindžiais. Popietę  visų laukė Irmos Maurienės atskleidžiamos Vilkaviškio žydų gyvenimo paslaptys bei Aušros Mickevičienės „Vilkaviškio veidrodis nuo XVII iki XXI amžiaus“. Gidų kursų klausytoja Edita Žilienė vakare Raudondvaryje prie Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios susirinkusius  supažindino su  grafų Tiškevičių klestėjimo laikais Raudondvaryje.

Praeitą savaitgalį  Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro ir Turizmo rinkodaros asociacijos „Tura“ balandžio – birželio mėn. surengtų gidų kursų dalyviai toliau rodė, ko išmoko kursų metu.  Marijampolėje   Vladas Greičius vėl kvietė gėrėtis Marijampolės – kultūros sostinės atspindžiais, o kitas marijampolietis Kęstutis Levickas visiems susirinkusiems prie Marijampolės geležinkelio stoties surengė apžvalginę ekskursiją. Vilkaviškyje Paežerių dvare šių eilučių autorius Vitas Girdauskas vėl kvietė gilintis į masoniškojo tobulėjimo kelio paslaptis ir jų atspindžius Sūduvos kultūroje, o Vištytyje Lina Verbylienė  pristatė savo kursų baigiamąjį darbą  „Išskirtinė Vištyčio gamta ir istorija“. Ten pat, Vištytyje, vietos gyventojai ir svečiai iš Vilniaus ne tik dalyvavo Rasos Vilkaitienės surengtoje netradicinėje kelionėje „Trijų bažnyčių akustinė sielovada“ (Vištytis-Gražiškiai-Pajevonys), bet ir gėrėjosi senųjų Vištyčio Švč. Trejybės bažnyčios vargonų skambesiu. Vakarėjant Irma Maurienė pristatė savąjį kursų metu parengtą tyrimą „Prarasta, bet nepamiršta- žydiškasis Vilkaviškis“. Renginio dalyviai ne tik daug sužinojo apie miesto žydiškąją praeitį, bet ir turėjo galimybę paskanauti košerinių  Vilkaviškyje įmonės „Art Glacio“ eksportui gaminamų ledų. Kursų dalyvė muziejininkė  Aušra Mickevičienė  pakvietė pasivaikščioti po vakarėjantį miestą pristatydama ekskursiją „Vilkaviškio miesto istorija  nuo XVII iki XXI amžiaus“.

Šį savaitgalį vilkaviškiečius ir miesto svečius ir vėl kviečia ekskursijos Paežerių dvare, Kybartuose, bei  paslaptingai pavadinta kelionė  „Vilkaviškio pojūčiai – nuo kultūros iki kulinarijos“. (Išsamesnė informacija ir registracija į renginius TVIC svetainėje  www.vilkaviskisinfo.lt)

Džiugu, kad surengtas vasaros ekskursijų karavanas sudomino ne tik vilkaviškiečius. Suradę informaciją internete, renginiuose apsilankė ir  miesto svečiai iš Kauno bei Vilniaus. Daugelis šio savaitgalio ekskursijų sulaukė  ne mažiau 15 -20 dalyvių. Dalis jų, norėdami plačiau susipažinti su kraštu,  pasiliko Vilkaviškyje ir visam savaitgaliui. Toks ne tik lankytojų, bet ir apsinakvojančių tikrų turistų skaičiaus augimas skatina Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą planuoti temines ekskursijas savaitgaliais.

Vitas Girdauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.