Renginys Verslo dienai paminėti

Vilkaviškio rajono verslo bendruomenė Paežerių dvare paminėjo kasmet nuo 2005 metų švenčiamą profesinę verslininkų šventę -Verslo dieną. Tai ne tik puiki proga susitikti verslo bendruomenei, bet ir galimybė visų lygių  valdžios atstovams bei institucijoms išreikšti padėką verslininkams, savo sunkiu darbu kuriantiems krašto gerovę ir jo ateitį. Į šį Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro organizuotą renginį atvyko daugiau nei 30 rajono verslo įmonių vadovų. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys, Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė, Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento direktorius Tautvydas Bielozarevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Kęstutis Svitojus bei filialo direktorius Evaldas Ulevičius. Renginyje dalyvavo ir verslo bendruomenę pasveikino rajono vadovai – Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, vicemeras Kazys Kiaulakis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė. Verslo bendruomenę pasveikino ir gausus Vilkaviškio muzikos mokyklos muzikantų būrys kartu su  direktoriumi Artūru Pečkaičiu ir mokytojais: Kristina Beržanskiene, Kristina Cibulskiene ir Arūnu Lekešiu.

Po svečių sveikinimo žodžių Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas  pristatė nelengvą verslo plėtros Vilkaviškio rajone situaciją. Nors ir mažėjant gyventojų skaičiui, kasmet sukuriama apie 40 naujų verslų. Tai yra kasmetinis 10% augimas, nes šiuo metu rajone veikia 419 verslo įmonių. Bendras rajono verslumo indeksas, tai yra įmonių skaičius 1000 gyventojų deja yra žemas –tik 12 (vidutiniškai šalyje jis siekia 30), tačiau džiugina kasmetinis šio indekso augimas. Juo labiau džiugu, jog yra ir to augimo potencialas – tai apie 800 asmenų, dirbančių su verslo liudijimais. Nors vidutinis bruto darbo užmokestis 2018 m. I ketvirtį rajone tesiekė 652 eurus (šalies vidurkis – 888 eurai), tačiau rajone veikia virš 10 įmonių, kur šis vidurkis gerokai viršija šalies vidurkį. Pristatymo pabaigoje pasiūlyta padiskutuoti apie šios verslo situacijos gerinimo priemones. Tai ir skatintinimas gyventojų verslumo perėjimo nuo veiklos su verslo liudijimu prie įmonės steigimo, ir SVV programos efektyvumo didinimas, ir Vilkaviškio pramonės zonos įkūrimo iniciavimas.

Po pranešimo – svarbiausias renginio momentas – verslo įmonių apdovanojimai.
LR Ūkio ministras V. Sinkevičius už investicijas į tekstilės verslo plėtrą, naujų darbo vietų kūrimą ir Vilkaviškio krašto ekonomikos stiprinimą apdovanojo nuo 1999 metų veikiančią Dariaus Daulensko vadovaujamą  UAB „Baltijos tekstilė“, kurioje darbuojasi  virš  119 vilkaviškiečių (vidutinis darbo užmokestis siekia 1064 eurus).
Už stabilų ilgalaikį gamybos verslo plėtojimą ir indėlį į Vilkaviškio krašto ekonomiką padėkos raštu apdovanota  nuo 1991 metų veikianti, daugiau nei 60 darbuotojų turinti Mildos Plečkaitytės vadovaujama UAB  „Pro colore“.
Už aukštos pridėtinės vertės produktų kūrimą, gamybos ir valdymo inovacijų diegimą ir indėlį į Vilkaviškio krašto ekonomiką ministerijos dėmesio nusipelnė nuo 2004 metų dirbanti 100% švedų kapitalo įmonė UAB „Triplan LT“, vadovaujama Evaldo Mačiunsko. Čia darbuojasi arti 100 vilkaviškiečių, gaminančių plastikines detales ir gaminius pradedant nuo elektronikos komponentų iki namų apyvokos daiktų, plastikinių baldų elementų ar lempų rėmų. Vis tai keliauja  visame pasaulyje garsioms firmoms, tokioms kaip Husgvarna,  Tule, Ikeja,  Fiskar ir kt.
Už stabilią ir ilgalaikę statybų verslo plėtrą ir investicijas į Vilkaviškio krašto ekonomikos augimą įvertinta 1992 metais įkurta Aloyzo Beržanskio vadovaujama 100 darbuotojų turinti UAB „Vilkasta“, šiuo metu jau išaugusi į 5 „Vilkastos“ įmonių grupę, kurioje darbuojasi apie 170 mūsų kraštiečių.
Neliko nepastebėtas ir didžiausias krašto darbdavys, darbą suteikęs kone 300 vilkaviškiečių. Tai nuo 1993 m. veikianti UAB „Žemkalnija“, vadovaujama Džiugo Jasulaičio. Ji apdovanota ministerijos raštu už siuvimo verslo plėtrą,  užimtumo didinimą ir indėlį  į  Vilkaviškio krašto ekonomiką.

Vilkaviškio rajono savivaldybės nominacija  už bendradarbiavimą ir nuolatinį kultūros renginių rėmimą įteikta Arūno Simučio vadovaujamai 80 darbuotojų turinčiai ledų gamybos įmonei UAB „Art Glacio“.

LR Seimo narys K. Smirnovas  už pozityvų požiūrį į gyvenimo ir verslo plėtros gimtajame krašte galimybes ir maisto gamybos tradicijų puoselėjimą apdovanojo  38 darbuotojus turinčią UAB „Provincijos mėsa“, vadovaujamą  Roko Naujokaičio. Jis, baigęs mokslus Anglijoje, ne tik grįžo į Lietuvą, bet ir pats sukūrė sau ir savo draugams darbo vietas,  įkūrė mėsos perdirbimo pagal senolių tradicijas verslą. Tai tapo pavyzdžiu ir kitiems jauniems žmonėms ne tik grįžti į gimtąjį kraštą, bet ir nelaukti valdžios malonių ar dovanų bei pačiam susikurti savo krašte savo ateitį. Tai ne tik ženklus indėlis į Vilkaviškio krašto ekonomiką, bet ir  skatina pozityvų požiūrį į gyvenimo ir verslo plėtros gimtajame krašte galimybes.
Seimo narys atkreipė dėmesį ir į Valdo Skilčiaus IĮ,  įkurtą 2017 m.  Nominacija „Už drasą imtis verslo“  apdovanotas įmonės vadovas Valdas Skilčius po patirtos traumos nenuleido rankų, nedejavo, bet ir nesitenkino neįgaliesiems mokamomis pašalpomis  ar išmokomis. Pasinaudodamas paramos neįgaliesiems priemonėmis, 2017 metais Užbalių kaime įkūrė labai mažą įmonę  – aliejaus spaudyklą. Dabar jis  sėkmingai užsiima verslu, tuo ne tik pagerina savo finansinę situaciją, bet ir tenkina vilkaviškiečių sveiko maisto produktų poreikius.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas K. Svitojus ir filialo direktorius E. Ulevičius padėkos raštu už verslumo skatinimą apdovanojo Vilmą Valavičienę, Gražiškių gimnazijos mokytoją. Šiais metais vykdoma mokinių mokomosios bendrovės veikla yra ekologiškų žaislų siuvimas. Praėjusiais metais vykdyta veikla: papuošalai, aksesuarai kuprinėms ir rankinėms papuošti.

Užimtumo tarnybos prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno klientų aptarnavimo departamento direktorius T. Bielozarevičius nominaciją „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ įteikė UAB „Mobvita“ vadovui Audriui Mockaičiui.

Laikraštis „Santaka“ savo nominaciją „Metų ryžtas“, skatinant iniciatyvą imtis verslo, skyrė Kristinai Karpavičienei, įkūrusiai ir vadovaujančiai IĮ „Ekristva“, kuri moderniomis priemonėmis teikia privačių butų, biurų bei baldų valymo paslaugas.

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro nominacijos įteiktos:
„Verslo debiutas“ –  IĮ „Suvalkijos aliejus“ savininkei  Daivai Venckienei,  kuri aktyviai kuria ir pristato naujus perspektyvius produktus  rajone ir už jo ribų.
„Verslo žingsnis“ – IĮ „Adolio kalvė“ savininkui Adoliui Pečkiui.  Įmonei, perėjusiai nuo veiklos su verslo liudijimu prie verslo įmonės įkūrimo. Nominacija skirta įvertinant įkurtos įmonės veiklos kūrybiškumą, didesnės pridėtinės vertės kūrimą  ir  gaminių  pardavimą  už rajono ir už šalies ribų – Anglija, Amerika, Vokietija.
„Verslo šeima“  – UAB „Vilkmonta“ direktoriui Dainiui Doleriui. Nominacija skirta šeimos verslo įmonei, kurioje dirba 3 tos pačios šeimos nariai, darbuotojų vidutinis atlyginimas didesnis nei šalies vidurkis. Paslaugos (elektros montavimo darbai, priešgaisrinės, apsauginės signalizacijos įrengimas, elektroninių ryšių įrengimas, žaibosaugos įrengimas)  teikiamos ne tik vietos bendruomenei , bet ir visoje šalyje.

Po oficialiosios dalies, jaukioje dvaro aplinkoje, verslininkai ir renginio svečiai, bendraudami tarpusavyje, vaišinosi UAB „Teivida“ paruoštais sumuštiniais ir kava.

Nuotraukos K. Inkratos ir Vilakviškio rajono savivaldybės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.