Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras, VšĮ

Aktyvus Vilkaviškio krašto pažinimas

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
92 km
13.5 val.
12
Maršruto danga
80% Asfaltas
20% Žvyrkelis

Kontrastingas kraštovaizdis sukuria puikias sąlygas pažinti Vilkaviškio kraštą ilsintis aktyviai. Nors ežerų gausa rajonas negali pasigirti, kadangi yra tik du didesni – Paežerių ežeras ir Vištyčio ežeras (pastarojo tik trečdalis priklauso Lietuvai), tačiau stengiamasi juos kuo įmanoma plačiau išnaudoti. 

Prie Vilkaviškio miesto esantis Paežerių ežeras – poledyninio periodo vandens telkinys. Per ilgus formavimosi amžius krentant vandens lygiui, kaip ir visi ežerai senėjo, mažėjo, užpelkėjo. Siekiant pristabdyti, sumažinti Paežerių ežero nykimo procesą, dalis Širvintos upės tėkmės buvo nukreipta į jį per buvusį natūralų ežero intaką, pratęsiant jo vagą toliau, upelį pavadinant Kastine. Dėl šios priežasties ežeras dabar užima 398,4 ha plotą ir vietos aktyviam laisvalaikiui randa visi.

Prie pagrindinio miesto pliažo įsikūrusi jachtų prieplauka pritraukia ne tik norinčius paplaukioti, bet ir siekiančius pasivaržyti. Pirmoji „Aukso rago“ regata buvo suorganizuota 1973 metais Aleksandro Leonavičiaus. Daugiau nei 30 metų kasmet sutelkiami ne tik rajono, bet ir kitų miestų buriuotojai. Jau kelis metus iš eilės, Joninių išvakarėse, vyksta įspūdingas naktinis jachtų paradas, kurį organizuoja Vilkaviškio buriuotojų klubas „Škvalas“. Nestinga ežere ir pasyvaus poilsio mėgėjų – žvejų, kuriems valčių nusileidimui įrengta prieplauka Paežerių g., Kisiniškių kaime. Pasimėgauti aktyviomis pramogomis siūlo ant ežero kranto įsikūrusi sodyba „Villa Ievynė“. Maldėnuose esančioje Paežerių ežero poilsiavietėje atidarytas pirmasis vandenlenčių sporto ir pramogų parkas „Wake inn Vilkaviškis“ Vilkaviškio rajone. Lankytojai jame taip pat turi galimybę mėgautis ir kitomis pramogomis – ežere paplaukioti taip visų mėgstamomis irklentėmis, vandens dviračiais ar valtimis.

Gausybė vandens pramogų siūloma ir prie Vištyčio ežero, kurį Lietuva dalinasi drauge su Rusija. Ežeras užima 1783 ha plotą, iš kurio Lietuvai priklauso tik 544 ha.  Sodyba „Poislis Vištytyje“ (Žvejų g. 2, Vištytis) siūlo pasiplaukioti su valtimis, vandens dviračiais, kateriu, išbandyti vandens slides arba tiesiog pasimėgauti ramybe žvejojant. Išskirtinę pramogą jums gali pasiūlyti „Sūduvos narai“ (Taikos g. 3, Vištytis) jei norėsite iš arčiau pažinti povandenį pasaulį. O gal jau esate puikūs nardytojai, tuomet jie su mielu noru išnuomos jums reikalingą inventorių. Jei besimėgaujant vandens pramogomis pametėte itin vertingą daiktą irgi kreipkitės į juos – padės surasti. Išmėginti vandens dviračius, baidares, valtis siūlo ir kempingas „Pušelė“, esantis Žirgėnų kaime. Apsilankius jame, jus nustebins po atviru dangumi įsikūręs muziejus „Metalo fantazija“, kuriame gausu eksponatų iš atrodytų jau niekam nereikalingo metalo laužo. Pasižvalgyti iš Vištyčio ežero plaukiant vandens dviračiu, valtimi, baidare ar kanoja galite ir apsilankę kempinge „Viktorija“ Čižiškių kaime. 

Išmėginti vandens pramogas ne tik ežere, bet ir upėje siūlo baidarių nuomotojai – „Vilkaviškio baidarės“ ir „Šešupės baidarės“. Vilkaviškiečių itin pamėgta Šešupė puikiai tinka tiems, kurie nori ramiai paplaukioti ir visai nesvarbu ar vienumoje, ar su puikia kompanija. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras kasmet organizuoja plaukimą baidarėmis su įvairiomis atrakcijomis.

Norintiems leisti laisvalaikį šiek tiek ekstremaliau jus mielai priims Vilkaviškio dažasvydis, kuris siūlo šią pramogą ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems. Visi norintys spalvotai pašaudyti laukiami Vilkupių kaime, o turintiems tam tinkamą savą erdvę, gali pristatyti visą reikalingą įrangą į vietą.

Mėgstantys švelnumą ir ramybę visada laukiami alpakų ūkyje (Pracapolės g., Augalų k.), kuris įsikūręs natūralios gamtos prieglobstyje šalia Pracapolės miško. Sodybos duris atvėrę šeimininkai papasakoja daug įdomių faktų apie šiuos iš Pietų Amerikos kilusius gyvūnus, jų unikalią vilną. Ūkio gyvenimo būdą perteikia rankų darbo gaminiai iš alpakų vilnos, kuriuos čia pat galite ir įsigyti.

Mylinčius žirgus kviečia apsilankyti „Uosijos žirgai“ (Paskenduolės g. 3, Mažųjų Būdežerių kaimas), kur išmoksite jodinėti. Žirgynas taip pat organizuoja išvykas po Vilkaviškio apylinkes tiek žirgais, tiek poniais, tad puikiai tinka visai šeimai pasimėgauti šių nuostabių gyvūnų draugija.

Tiems, kas labiausiai mėgsta tvirtai ant žemės stovėti – Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubas tikrai turės ką pasiūlyti. Klubas organizuoja treniruotes, mokymus, žygius, kurių metu žmonės atranda ne tik buvimo gamtoje džiaugsmą einant, bet ir aplanko mažųjų miestelių apylinkes, susipažįsta su vietiniais šviesuoliais, krašto architektūra, išgirsta daug įdomios istorinės informacijos. Sekite naujausią informaciją jų socialinio tinklo facebook paskyroje @eimedrauge.

Judėjimas suteikia džiaugsmo, energijos, o jei dar tuo pačiu metu galime ir kažką naujo sužinoti, pamatyti – tuomet tikrai pajusime pilnatvę.

Maršrutas ir nuotraukos parengti įgyvendinant projektą „Vilkaviškio TVIC turizmo inovacijos“ finansuojamą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones