Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2017 m. rugpjūčio 19 d.

­arrow.gif
­­Mus r­asite:
J. Basanavičiaus a. 7,
70101 Vilkaviškis
Tel./faks.
(8 342) 20525
info@vilkaviskisinfo.lt
arrow.gif Darbo laikas:
I-IV - 8-17 val.
Pietų pertrauka
12.00-12.45
V 8-16.00 val.


SĄSKRYDIS INFOTURAS VILKAVIŠKIO RAJONE

Birželio 30 liepos 1 d. Vilkaviškio krašte vyko respublikinis turizmo informacijos centrų sąskrydis-infoturas. Renginyje dalyvavo 14-kos Lietuvos turizmo informacijos centrų darbuotojai. Jau tradiciniu tampantis sąskrydis šiais metais pasirinko Suvalkijos kraštą. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis, taip pat Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos prezidentė Daiva Tankūnaitė. Į Vilkaviškio rajoną suvažiavusiems svečiams kraštą ir jo turizmo galimybes pristatė Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Riklienė.Svečiams buvo suorganizuota įdomi pažintinė programa. Apžvalginį turą infoturo dalyviai pradėjo nuo Vištyčio miestelio, apžiūrėję trečią pagal dydį pėduotąjį akmenį, klausydamiesi įdomių Elenos Rupeikienės pasakojimų apie šio krašto istoriją, išlikusį kultūros paveldą, papročius, tradicijas pasuko Kybartų link. Čia aplankė Kybartų miestelį, Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčią, paminklą Isakui Levitanui, nuo viaduko apžvelgė Lietuvos muitinę Kybartuose, aplankė paminklą knygnešiams. Toliau maršrutas vedė į Paežerių dvarą, kurio ansamblį sudaro: rūmai, oficina, Belvederio bokštas ir parkas. Pirmiausiai TIC darbuotojai aplankė Suvalkijos kutūros centrą. Sužinojo jog čia rengiami klasikinės muzikos ir poezijos vakarai, skamba kamerinės muzikos koncertai, pristatomos profesionalaus ir liaudies meno parodos, organizuojami edukaciniai renginiai ir susitikimai. Janina Kurtinaitienė visus sudomino savo pasakojimu, jog dvare ir vaiduoklių yra.

Nei kiek ne mažesnį įspūdį paliko oficinoje įruoštos muziejaus mecenatės, dailininkės M. B. Stankūnienės dovanotų muziejinių vertybių ekspozicijos: dailininkės asmeniniai daiktai, kūrybos pavyzdžiai, kelionių suvenyrai ir jos motinos tremties relikvijos. Aušra Mickevičienė ne tik pristatė ekspozicijas, bet ir papasakojo apie Lietuvišką tautinį kostiumą, pravedė edukacinę sviesto mušimo programą. Apžiūrėję naujai įrengtas ekspozijas, paragavę juodos duonos su šviežiai sumuštu sviestu, beveik visi kopė į Belvederio bokštą ir iš viršaus gėrėjosi Paežerių, Alvito ir Vilkaviškio apylinkėmis. Papietauti maloniai pakvietė netoliese Paežerių dvaro įsikūrusi kavinė „Aukso ragas“.

Toliau kelias vingiavo į Jono Basanavičiaus gimtinę, kurios tikslas - prižiūrėti bei saugoti atkurtos dr. J. Basanavičiaus sodybos pastatus, kaupti, eksponuoti ir populiarinti muziejines vertybes, atspindinčias Jono Basanavičiaus gyvenimą, jo veiklą, kūrybinį palikimą, asmeninius daiktus bei kitą, su jo asmeniu susijusią medžiagą, taip pat rūpintis Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyno priežiūra. Šioje kaimiškoje aplinkoje buvo surengta tautinio paveldo produktų degustacija: lietuviško skilandžio, naminės duonos, balto lietuviško, kepto, rūkyto sūrių, ekologiškos arbatos.

Įamžinti save nuostabiose fotografijose negalėjome nesustoti prie Bartninkų bažnyčios griuvėsių.

Visi susidomėję laukė kol atvyksime prie Piliakalnių piliakalnio – kur buvusi V-XII a. gyvenvietė ir pilis su priešpiliu. Manoma, kad čia buvo kunigaikščio Margirio pilis.

Aplankę patraukliausias lankytinas vietas pasukome atgal į Vištytį, į kempingą "Pušelė" , kuris įsikūręs prie vieno iš gražiausių ir švariausių Lietuvoje - Vištyčio ežero. Čia visi mėgavosi ramybe, gražia gamta, pušų ošimu, apžiūrėjo Renaldo Dariaus Dulinsko metalo dirbinių parodą.

Vakarinė programa ir nakvynė laukė Petronėlės Arbatauskienės kaimo turizmo sodyboje. Pavalgę ant laužo virtos „Šurpos“, kaimiško naminio šašlyko sąskrydžio dalyviai susiskirstė grupelėmis: kas ilsėjosi, kas kaitinosi pirtyje, kas ėjo maudytis Vištyčio ežere, kas diskutavo, dalijosi gerąja patirtimi.

Antrą dieną Vištyčio regioninio parko direktoriaus Nerijaus Paškausko lydimi visi susirinkusieji maždaug pusantros valandos važinėjo po gražiausias Vištyčio regioninio parko apylinkes. Ilgiau lankytojai stabtelėjo tik prie Pavištyčio piliakalnio pasiklausyti legendos apie nuskendusią bažnyčią ir girdimą varpų skambesį. Stabtelėjo Pavištyčio regykloje, iš kurios atsiveria išties nuostabi panorama į tris ežerus bei du piliakalnius. Aplankius Pušynėlio miške esantį šaltinį, kuris dėl savo gydomųjų savybių pramintas Šventuoju šaltinėliu stiprus lietus privertė skirstytis į namus. Visi susirinkusieji džiaugėsi atradę naujas patirtis, naujas galimybes turistauti.

 


Kurią žinote valstybės skiriamą paramą smulkiam verslui atidaryti?

Verslumo skatinimo fondas (VSF paskola) per Lietuvos kredito unijas
Parama pirmam darbui per Invega
Subsidija darbdaviui per Lietuvos darbo biržos teritorinius padalinius
Savivaldybės SVV programa
Pirmųjų verslo metų krepšeliai (vaučeriai) naujai įsteigtoms įmonėms
Daugiau informacijos

Naujienų prenumerata